Partnere & ansatte

Som rådgivende ingeniørfirma er Erasmus & Partnere A/S baseret på udvikling og salg af viden. Det betyder, at vores medarbejdere er vores absolut vigtigste ressource!

 

Erasmus & Partnere A/S satser på kvalitet og personlig service

Erasmus & Partneres medarbejdere er dygtige og engagerede, og via deres kompetente arbejde i selvstyrende teams er de grundlaget for, at vi altid kan levere ydelser af høj kvalitet.

Kvalificeret sparring, tæt kontakt til kunden og personlig service er derudover med til at højne kundeoplevelsen hos Erasmus & Partnere A/S.

 

Thomas Ellitsgaard
Adm.direktør | Partner
Diplomingeniør
M.IDA

Kontakt

thomas@erasmus.dk
Dir. tlf. 9623 4561
Mob.  2041 5640

Lasse B. Jørgensen
Direktør | Partner
Diplomingeniør
M.IDA

Kontakt

lasse@erasmus.dk
Dir. tlf. 9623 4560
Mob. 2326 0624

Simon Markussen
Projektleder | Partner
Civilingeniør | Konstruktioner
Certificeret statiker til KK2
M.IDA

Kontakt

simon@erasmus.dk
Dir. tlf. 9623 4562

Helle Staub
Energirådgiver / Arkitekt

 

Kontakt

helle@erasmus.dk
Dir. tlf. 9623 4564

Karina M. Jørgensen
Diplomingeniør | Konstruktioner
M.IDA

Kontakt

karina@erasmus.dk
Dir. tlf. 9623 4563

Morten K. Søndergaard
Projektleder
Civilingeniør | Energi
M.IDA

Kontakt

morten@erasmus.dk
Dir. tlf. 9623 4565

Torkild Narud
Projektleder
Diplomingeniør | Konstruktioner/Brand
Certificeret brandrådgiver – Brandklasse 2
M.IDA

Kontakt

torkild@erasmus.dk
Dir. tlf. 9623 4566

Gunner Olesen
Certificeret brandrådgiver – Brandklasse 2
CFPA-E
Bygningskonstruktør | Tømrer

pt. orlov

Kontakt

gunner@erasmus.dk
Dir. tlf. 6915 8772

Rebekka Grønlund Ulriksen
Bygningskonstruktør M.A.K.
Cert. rådgiver i bæredygtighed
DGNB konsulent i Nye bygninger og Villa

Kontakt

rebekka@erasmus.dk
Dir. tlf. 9623 4603

Troels Christensen
CAD manager
Bygningskonstruktør

Kontakt

troels@erasmus.dk
Dir. tlf. 9623 4568

Charlotte H. Refstrup
Diplomingeniør | VVS
M.IDA

Kontakt

charlotte@erasmus.dk
Dir. tlf. 9623 4604

Jesper Rodkjær Poulsen
Projektleder
Maskinmester med speciale i VVS, El og Ventilation

Kontakt

jesper@erasmus.dk
Dir. tlf. 9623 4601

Debbie L. Gade
Diplomingeniør | Konstruktioner
M.IDA

Kontakt

debbie@erasmus.dk
Dir. tlf. 9623 4608

 

Niels Chr. Hansen
Bygningskonstruktør | Spildevand og afløb
Regnvandskonsulent

Kontakt

nch@erasmus.dk
Dir. tlf. 9623 4609

Joan Væver Kofod
Diplomingeniør | Konstruktioner
M.IDA

Kontakt

joan@erasmus.dk
Dir. tlf. 6915 8765

Anika Helledie
Teknisk Designer

Kontakt

anika@erasmus.dk
Dir. tlf. 6915 8761

Jens Bjerrum Markussen
Civilingeniør | Vand og Miljø
M.IDA

Kontakt

jens@erasmus.dk
Dir. tlf. 6915 8769

Jeppe A. Johansen
Diplomingeniør | Konstruktioner
M.IDA

Kontakt

jeppe@erasmus.dk
Dir. tlf. 6915 8760

Charlotte Maria Oien Houbak
Bygningskonstruktør

Kontakt

houbak@erasmus.dk
Dir. tlf. 9623 4605

Anette Hecht-Pedersen
Bogholder

Ulla Oddershede Linna
Reception / Marketing

Cookiepolitik