Camilla skifter hat og bliver vores nye praktikant

Camilla Unbehaun Lodberg har arbejdet som studentermedhjælper i vores Energiteam siden november 2021 og hjulpet os gennem en travl tid. Nu er Camilla imidlertid så langt i sit ingeniørstudium på Aalborg Universitet, at det er tid til 6 måneders praktik, inden hun skal afslutte studiet med afgangsprojekt og eksamen, og praktikperioden tilbringer hun heldigvis hos os 😊

Camilla har i sit studium valgt at specialisere sig i energi og indeklima, og de næste måneder er det bl.a. energiberegninger og indeklimasimuleringer til større og mindre byggeprojekter, hun kommer til at arbejde med. Derudover kommer bæredygtighed også på Camillas program med bl.a. klima- og LCA-beregninger.

Vi glæder os til at have Camilla hos os på daglig basis de næste måneder, og håber vi kan lære hende en masse nyt, selv om vi også har udsat hende for mange forskellige opgaver gennem hendes tid som studentermedhjælper.

Cookiepolitik